Informatikai Szakbizottság előadásai

Kecskemét, november 7. és november 21.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a következő előadásokra:

Amiről szinte senki sem beszél: a digitalizáció személyes kockázatai

Előadó: Eőry Csaba Örs adatkezelési szakember és mentor, biztonságtechnikai mérnök, polgárőr, magándetektív

Időpont: 2024. november 7. 14:00 – 15:30

Helyszín: NJE GAMF (Kecskemét, Izsáki út 10, 6000) 4/315 https://goo.gl/maps/PBRD61j7JbsptAEq5

Az előadás tartalmából
A fejlesztők és a forgalmazók csak a digitális és online eszközök, szolgáltatások előnyeit hangsúlyozzák. Ez érthető, hiszen ez szolgálja az érdekeiket. Arról azonban alig lehet hallani, hogy ezen modern-kori találmányok alkalmazása olyan újszerű kockázatokat is hordoz, amelyeket az analóg és az offline világban nem látunk, nem tapasztalunk. Ezekre nem vagyunk felkészülve, és ezért komoly károkat okozhatnak, sőt életveszélyhez is vezethetnek. Most is, de évek múlva is.

A digitalizáció kockázatait még nem tanítják iskolákban, ezért ezekről nekünk, felhasználóknak kell beszélgetnünk. Készüljünk fel a jövőre!

Az előadóról
Eőry Csaba Örs 25 év szakmai tapasztalattal ma már hivatásszerűen foglalkozik a személyes adatok tudatos, körültekintő és felelősségteljes kezelésének témakörével, mert a digitális, online, virtuális világ komoly kockázatot jelent az emberek személyes biztonságára fizikai és mentális vonatkozásban egyaránt.
Erről a kérdéskörről, a kockázatok azonosításáról és csökkentéséről tart célcsoportokra formált ismeretterjesztő és szemléletformáló előadásokat, beszélgetéseket, tematikus mentorprogramokat cégeknek, civil szervezeteknek, szakmai csoportoknak, baráti társaságoknak, családoknak és egyéni érdeklődőknek.

_______________________________

Manual Software Testing and AI Integration

Előadó: Dr. Sanja Maravić Čisar, Subotica Tech-College of Applied Sciences, Szabadka, Szerbia

Időpont: 2024. november 7. 8:00 – 9:30

Helyszín: NJE GAMF (Kecskemét, Izsáki út 10, 6000) 4/110 https://goo.gl/maps/PBRD61j7JbsptAEq5

Az előadás tartalmából
Software testing has evolved from traditional manual methods to more advanced approaches that integrate artificial intelligence (AI). Manual software testing plays a critical role in identifying issues and ensuring system quality, but as the complexity of software grows, it becomes increasingly challenging to keep up with the demand for efficiency and scalability. AI offers new possibilities for automating repetitive tasks, generating diverse test cases, and identifying hard-to-detect edge cases that are often overlooked in manual testing.
AI tools, such as ChatGPT, are transforming the way testers approach software quality by enhancing accuracy and productivity. This presentation will highlight the essential techniques of manual software testing, from test case design to bug reporting and tracking, while showcasing how AI can complement these processes.

Az előadóról
Sanja Maravić Čisar is coming from Subotica, Serbia and holds a PhD in Computer Science. She holds the position of college professor at Subotica Tech-College of Applied Sciences. At the same time, she also serves as Assistant Director for Education at Subotica Tech.

_______________________________

Agilis eszközök és trükkök: sikeres projektmenedzsment a 21. században

Előadó: Kovach Anton

Időpont: 2024. november 21. 14:00 – 15:30

Helyszín: NJE GAMF (Kecskemét, Izsáki út 10, 6000) 4/315 https://goo.gl/maps/PBRD61j7JbsptAEq5

Az előadás tartalmából
Projektmenedzsment a 21. században. Fedezd fel a gyorsan változó üzleti környezet titkait! Scrum? Vagy hagyományos projektmenedzsment? Vagy mindkettő? A válasz a sikerhez vezető úton! Az agilis módszertanok már régóta nem csak a szakértőknek valók! Ezen az eseményen lehetőséged lesz megismerni és megérteni az agilis megközelítés sikerét, és azt, hogy hogyan alkalmazhatod azt a való életben.

Mi az Agilitás és hogyan működik? Mi a Scrum, és hogyan alkalmazható a projektmenedzsmentben? Hagyományos projektmenedzsment vagy Scrum: Melyik a jobb? Az agilis hozzáállás titkai és előnyei.

Az előadóról
Kovach Anton – Az agilitás és a lean módszertanok szakértője, a ShiwaForce Zrt. alapítója, aki több évtizedes tapasztalattal rendelkezik a nagyvállalati környezetben. Anton olyan cégeknek segített, mint az OTP Csoport, a Magyar Telekom Csoport vagy az Erste Bank.

Prof. Dr. Johanyák Zsolt Csaba