A Minőség és Megbízhatóság 2003. 2.
számában a következő cikkeket olvashatja:

Balogh András Zoltán:
A magyar Nemzeti Fejlesztési Terv

A cikk bemutatja a terv átfogó célját, majd részletezi speciális céljait. Felsorolja a kiemelt területeket: a prioritásokat, részletezi a megvalósítást szolgáló operatív programokban kijelölt fejlesztési irányokat, e programok céljait és a célok elérését szolgáló fontosabb tennivalókat. Befejezésül áttekinti az operatív programokhoz kapcsolódó minőségfejlesztési tevékenységeket.

Pónyai György:
Irányítási rendszerek szerepe a magyar Nemzeti Fejlesztési Terv megvalósításában

A szerző megvilágítja a magyar Nemzeti Fejlesztési Terv kapcsolatát az utóbbi évtizedek világszintű fejlődési szakaszaival, majd bemutatja az irányítási rendszereknek a Nemzeti Fejlesztési Terv céljai megvalósítását alapvetően támogató hatását.

Dr. Varga Lajos:
Az EOQ harmonizált rendszere szerinti szakemberképzés hazai tapasztalatai

A szerző röviden áttekinti a képzés létrejöttét, irányait és rendszerét, valamint hazai szervezetét. Ismerteti az eddig kiadott oklevelek szakmai megoszlását, érvényességét, rámutat a szinten tartó tanfolyamok fontosságára, és összefoglalja a rendszerrel kapcsolatos hazai tapasztalatokat.

Átadták a 2002. évi Nemzeti Minőségi Díjakat

2003. március 6-án, a Parlamentben tartott ünnepségen dr. Medgyessy Péter miniszterelnök adta át a 2002. évi Nemzeti Minőségi Díjakat.

Tóth Attila:
Út a Nemzeti Minőségi Díjig – LEGRAND KONTAVILL Rt.

Középvállalati kategóriában, 2002-ben a LEGRAND KONTAVILL Rt. nyerte a Nemzeti Minőségi Díjat. A szerző az Rt. pályázatának alapján ismerteti a díjig vezető út több fontos állomását, továbbá bemutat néhány olyan módszert, amelyet az Rt. kissé másképpen alkalmaz, mint mások – bízva abban, hogy ezzel hasznos tapasztalatokat adhat át másoknak.

A minőségbiztosítás kiemelt terület az EU-ban. Beszélgetés a TÜV vállalkozási igazgatójával.

Varga Sándorné:
A személyzet felkészítése a közszolgálat irányítására

A szerző a közigazgatási személyzet időszerű feladatai ellátására való felkészítésének – az általános jogharmonizációs, a minőségügyi és a szolgáltatási ismeretekkel kapcsolatos – szempontjait fejti ki.

Véber Miklós:
Minősítéses átvételi eljárások költségoptimalizálása. II. rész

A közlemény második része röviden szót ejt egy, a gyakorlatban szintén gyakran felmerülő probléma, az inhomogén szállítmányok vizsgálatáról. Ekkor azt tételezzük fel, hogy a selejtarány a szállítmány különböző részeiben más és más.

James J. Rooney:
Hét lépés orvostechnikai eszközök fokozott biztonságáért

A Veszélyelemzés, kritikus szabályozási pontok (HACCP): minőségszabályozási folyamat a termékek biztonságának fokozására. Az orvostechnikai eszközök esetében ez a folyamat biológiai, kémiai és fizikai veszélyek elemzése és szabályozása útján megy végbe. Kiterjed mindenre a nyersanyag-előállítástól, beszerzéstől és készletkezeléstől kezdve ezeknek az eszközöknek gyártásáig, forgalmazásáig és alkalmazásáig.

Dr. Sencz József:
Az ISO 9001:2000-essel kapcsolatos kiaknázatlan lehetőségek

A szerző az ISO 9001:2000-es szabvány bevezetésével kapcsolatos legfontosabb tapasztalatait foglalja össze, a gyengeségek kiküszöbölését célzó javaslataival együtt.

EOQ MNB

Szinten tartó tanfolyamok EOQ-okleveles minőségügyi szakemberek számára
Köszöntjük az EOQ MNB új jogi tagjait
Köszöntjük az EOQ MNB új tagjait

 

Vissza a Minőség és Megbízhatóság honlapjára