A Minőség és Megbízhatóság 2003. 3.
számában a következő cikkeket olvashatja:

Dr. Biacs Péter:
Az élelmiszer-biztonság és intézményrendszere Magyarországon

Az élelmiszer-biztonság és az élelmiszer-minőség fogalmának meghatározása után a szerző bemutatja a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal koordináló szerepét, szervezetét és főbb feladatait. Megvilágítja az élelmiszer-biztonság három új területét, továbbá ismerteti az élelmiszer-fogyasztók tájékoztatásának új eszközeit.

Petró Ottóné dr.:
Új élelmiszer-biztonsági szabvány készül

A szerző rámutat azokra a tényezőkre, amelyeknek hatása következtében jelentősen megnőtt az élelmiszerek okozta megbetegedések száma. Ebből eredően nőtt a szabályozás és az ellenőrzés. A készülő új nemzetközi szabvány a biztonságos élelmiszerek gyártásának elősegítését célozza. A közlemény ismerteti mindazt, amit a szabvány várható tartalmáról jelenleg tudni lehet.

A magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar felkészülése az EU-tagságra

Beszámoló az EOQ MNB rendezvényéről

Dr. Fabio Roversi:
Nemzetközi elismertség az IQNet révén

Az IQNet történetének felvázolása után a szerző áttekinti az IQNet fő céljait, tanúsítási tevékenységének fajtáit, értékelési tevékenységeit és egyéb szolgáltatásait. Befejezésül bemutatja az IQNet szolgáltatásainak elismertségét segítő fontosabb eszközöket.

Hans Buser:
IQNet – Célok és tevékenységek

Az irányítási rendszerek tanúsítását a szerző nemzetközi sikertörténetként mutatja be. Az IQNet rövid jellemzése után vázolja az IQNet fontosabb szolgáltatásait és tevékenységét nemzetközi szervezetekben. Ismerteti a multinacionális ügyfeleknek nyújtott tanúsítási szolgáltatást, végezetül jövőképet villant fel.

Szalai Lívia:
Az MSZT részvétele irányítási rendszerek nemzetközi tanúsításában

A szerző teljes felsorolást ad az IQNet 35 tagszervezetéről, majd megvilágítja e nemzetközi szervezet három fő szolgáltatását és felépítését. Jellemzi az MSZT tanúsító tevékenységét és IQNet-tagságát, rámutat az e tagságból származó előnyökre.

Robin Lawton:
Balance Your Balanced Scorecard

Categories of measures should reflect key values of both organizations and customers

Mikó György:
Az EFQM-modell és az ISO 9000-es szabványok a sikeres vezetésért

A szerző rámutat az új ISO 9000-esek és az EFQM-modell egymást kiegészítő elveire, összefoglalja az EU-tagságból eredő tennivalókat, és áttekinti a korszerű vezetési feladatokat. A közleményt az új ISO 9000-esekkel és az EFQM-modellel kapcsolatos hazai tapasztalatok zárják.

Nándorfiné dr. Somogyvári Magdolna:
A minőség és a megbízhatóság a távközlési jogszabályokban

A szerző részletes áttekintést nyújt a távközlési szolgáltatásminőség különböző szintű európai és hazai jogszabályi előírásairól.

Dr. Dudás Ferenc:
A közigazgatási minőségpolitika a kihívások tükrében

A közigazgatás reformjához szükséges új szemléletmódra utalást követően a szerző áttekinti a hazai közigazgatásban a rendszerváltás óta elért eredményeket. A közigazgatási minőségpolitikát szolgáló eszközök és tevékenységek körében rávilágít a minőségirányítási rendszernek, a továbbképzésnek, az innováció ösztönzésének, a jogszabályok felülvizsgálatának, az ügyintézés egyszerűsítésének, a munkakör-tipizálásnak és a közigazgatási innovációs adatbanknak a szerepére.

A közigazgatás II. Országos Szakmai Módszertani Minőségkonferenciája

Beszámoló a Belügyminisztérium Közigazgatásszervezési és Közszolgálati Hivatala által rendezett konferenciáról

EOQ MNB

Az EFQM és az EOQ elnökeinek közös bejelentése új jövőkép szükségességéről
Dr. Balogh Albert – Földesi Tamás:
A Minőségügy nemzetközi értelmező szótárának új kiadása
Az EOQ-regisztrációról 2003 májusában új oklevelet, illetve oklevél-meghosszabbítást kapott magyar szakemberek

A Magyar Minőség 2003. júniusi és júliusi számának tartalomjegyzéke

 

Vissza a Minőség és Megbízhatóság honlapjára