A Minőség és Megbízhatóság 2002. 4.
számában a következő cikkeket olvashatja:

Michelberger Pál:
A Magyar Akkreditációs Bizottságról

A szerző megvilágítja a Magyar Akkreditációs Bizottság kialakulásának körülményeit, bemutatja a Bizottság 1990–2000 közötti időszakban elvégzett munkáját, és kifejti ennek összefüggéseit. Végül fölvázolja a Bizottság tevékenységének továbbfejlesztésére vonatkozó elgondolásokat.

Molnárné Stadler Katalin:
Átadták a 2002. évi Közoktatás Minőségéért Díjakat

2002. június 28-án Sipos János közoktatási helyettes államtitkár az Oktatási Minisztérium képviseletében és Sió László, a Közoktatás Minőségéért Díj Bizottságának elnöke átadta a 2002. évi Közoktatás Minőségéért Díjakat és elismerő okleveleket. Az ünnepségen Mel Farrar, a 2000. évi Európai Minőségdíjat nyert Foxdenton Iskola igazgatója tartott előadást.

Dr. Bartolits István:
A hálózati életmód és a minőség

A technológia rohamos fejlődése és az egyre növekvő mennyiségű információ újabb átalakulásra kényszeríti a világ legfejlettebb régióinak társadalmát. Nem kétséges, hogy erre az átalakulásra szükség van, és talán nem kérdés, hogy mik ennek az átalakulásnak a jellegzetes jegyei. Azon viszont érdemes elgondolkodni, hogyan is hat ez a fejlődés életminőségünkre, és a kétségtelen előnyök ellenére milyen nehézségeket, problémákat vethet fel a hálózatalapú társadalom kiteljesedése. A szerző ezzel a kérdéssel foglalkozik.

Taz Daughtrey:
Az e-business iránti bizalom megteremtésének költsége

A kockázatelemzés segíthet annak megállapításában, milyen irányúak legyenek a minőségügyi és az információ-védelmi befektetések.

Dr. Molnár Pál:
Az élelmiszer-biztonság időszerű kérdései az európai szabályozás tükrében. II. rész

A II. rész az európai szabályozás hazai érvényesülése keretében foglalkozik az élelmiszer-biztonság magyaror-szági jogi hátterével, az EU-csatlakozásra való magyar felkészülésnek a jogharmonizáció terén elért helyzetével, az élelmiszer-biztonságért felelős hazai intézmények koordinációjával. Az európai és a hazai szabályozás élelmi-szer-biztonság növelését szolgáló továbbfejlesztési irányait részletezve, megvilágítja az új európai keretszabályo-zás alapelveit, a hazai szabályozási rendszer fő fejlesztési irányait, és foglalkozik a hazai élelmiszer-biztonsági rendszer kiterjesztésével.

Ismert cég, új név: TÜV Rheinland InterCert Kft. (Pekár Erzsébet)

A hatékonyabb piaci megjelenés érdekében a TÜV Rheinland átszervezte korábbi négy magyar leányvállalatát. Dr. Czitán Gábor, az új cég vezérigazgatója a lapunk megbízottja által ezzel kapcsolatban feltett kérdések alap-ján adott tájékoztatást.

Sugár Karolina:
Nemzeti Minőség Klub – 5 év a minőség szolgálatában

Az évforduló alkalmából a szerző röviden összefoglalja a Klub történetét, majd áttekinti tevékenységét. Az ered-mények és a kapcsolatok bemutatása után utal a Klub terveire.

A Győztesek VI. Konferenciája (Sződi Sándor)

A Minőségfejlesztési Központ szervezésében június 20-án hatodik alkalommal került sor Budapesten a Győzte-sek Konferenciájára, a Nemzeti Minőségi Díjon és az Európai Kiválósági Díjon legsikeresebben szerepeltek be-mutatkozására, ünnepelésére és jó tapasztalatainak szervezett cseréjére.

EOQ MNB

Közhasznúsági jelentés az Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Nemzeti Bizottság 2001. évi tevékenységéről

Az EOQ-regisztrációról1 2002 júliusában új oklevelet, illetve oklevélmeghosszabbítást kapott magyar szakemberek

Az EOQ MNB 2002. március–júniusi rendezvénynaptára

 

Vissza a Minőség és Megbízhatóság honlapjára